Ruumiline

Evald Okase Muuseum
01.-22. 06.2014

Näitus on ruumilisest mõtlemisest ja ruumi tõlgendamisest. Esil on ruumilised objektid ja heli-installatsioonid.
Mahuline kunst võimaldab objektide mitmekihilist taju ega keskendu pelgalt visuaalsele kogemusele. Antud teostes on ruumiline mõtlemine ühendatud sisulise sõnumi ja osava materjali kasutusega. Tihti rõhutab just minimalistlik vormikäsitlus teose põhiolemust. Näitusele on valitud tugeva laenguga objekte, mis loovad soodsa pinnase dialoogiks ja iga teosega eraldi suhestumiseks, et vaataja saaks kompida oma isiklikke sise- ja välisruumi piire.

Näitusele valitud 22 autori looming on silmapaistev oma intensiivsuses ja laetud vaimukuses. Neid ühendab kuraatori silmis sarnane arusaam kunsti ja absurdi kooslusest ning oskus seda oma loomingus väärikalt alltekstina kasutada.
Näitus koosneb spetsiaalselt selle näituse jaoks loodud kohaspetsiifilistest töödest, kui ka olemasolevate teoste kuraatori-poolsest valikust. Objektid ja installatsioonid on eksponeeritud muuseumi 1. ja 3. korrusel.

Teoste autoriteks on:

Jass Kaselaan, Kaarel Kurismaa, Mare Mikoff, Anu Põder, Marianne Jõgi, Aime Kuulbusch, Marje Mee, Hans Kristian Mänd, Silja Saarepuu, Villu Plink, Eili Soon, Kristiina Uslar, Eve Koha, Jarõna Ilo, Lauri Kilusk, Iir Hermeliin, Ott Kadarik, Ralf Lõoke, Timo Ripatti (Soome), Sarah Lebot-Toledo (Prantsumaa), Catherine Sintés (Prantsusmaa), Nao Oshima (Jaapan).

Näituse avamisel 1. juunil kell 16.00 astuvad üles G.Otsa muusikakooli improvisatsiooni õppejõud Diana Kiivit koos õpilastega Emma Johanna Lepasoo, Kristel Urke, Andres Olema ja helilis-ruumiliste improvisatsioonidega. Muusikud valivad välja dialoogiks osa teoseid ja toovad otse live´s kuuldavale nendes tekkinud helilised mõtted.

Näituse kuraator ja kujundaja on Mara Ljutjuk

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näituse Ruumiline plakat

Näituse ülevaade


Näituse avamine


Näituse püstitamine

Ruumiline video